  • Style: DX5416-010
Nike Trophy23
Benefits
  • Smooth knit fabric is lightweight and breathable.
  • Mesh side panels provide extra breathability.
  • Elastic waistband and drawcord provide a snug fit.
Product Details
  • 7" inseam
  • Side pockets
  • 100% polyester
  • Machine wash
  • Imported
  • Shown: Black/Black/White
  • Style: DX5416-010
Size & Fit
    • Female model is wearing size S and is 4'6"/138cm
    • Male model is wearing size M and is 4'10"/147cm