Ugrás a fő tartalomra
  • Súgó

EZ A NAP A SPORTCIPŐK TÖRTÉNELMÉBEN

A REKORDDÖNTŐ
1984. augusztus 5-ét írtunk. Az első női olimpiai maraton napja, egy nap, amelyet Joan Benoit Samuelson legendás célba érése örökké emlékezetessé tett.

A női futás világát örökre megváltoztató JBS a verseny 14. percében átvette a vezetést, ahonnan többé vissza sem nézett. Benoit 400 méteres előnnyel nyerte a 42 kilométeres versenyt.
A futónő a verseny alatt a Nike Daybreak cipőt viselte. A Nike első, egyenes kaptafával készült cipőjét, a Benoit által viselt Daybreak cipőt kifejezetten a futónő lábához tervezték. A cipő nejlon felsőrésszel, valamint speciális, rugalmas barázdákkal és műanyag sarokrögzítővel ellátott külső talppal segített a pronáció csökkentésében.
Benoit 2:24:52-es idővel zárta a versenyt, ami azt jelenti, hogy a legutóbbi 20 férfi győztes közül 13-nál jobb időt futott. Ezzel az eredménnyel örökre beírta magát a történelembe és kitörölhetetlen nyomott hagyott a sport világában.
Disabled flag: SNKRS_flagging_enabled_example