....
Nike Football
2018/19 Tottenham Hotspur Stadium Away Kit
2018/19 Tottenham Hotspur Stadium Away Kit
2018/19 Tottenham Hotspur Stadium Away Kit
2018/19 Tottenham Hotspur Stadium Away Kit
2018/19 Tottenham Hotspur Stadium Away Kit

DESIGNDETALJER

Tottenham Hotspurs 2018/19-udebanetrøje indfanger energien, der omgiver et af de mest spændende hold i Europa og deres nye avancerede stadion. Farven på klubbens traditionelle udebanetrøje, blå, er blevet opdateret til en levende polariseret blå for at indfange holdets energi, der er rettet mod at opnå store ting både denne og de kommende sæsoner.

2018/19 Tottenham Hotspur Stadium Away Kit

KLUBBENS HISTORIE

Tottenham Hotspur FC startede som "Hotspur Football Club" for over 135 år siden, hvor den blev stiftet af en flok skoledrenge i det nordlige London-distrikt N17. Klubben blev professionel 13 år senere og har siden da været både en institution i det nordlige London og et af de mest succesfulde hold i Europa. Efter en sæson på Wembley er klubben vendt tilbage til et bedre og større stadion på det sted, de oprindeligt kommer fra.

Grundlagt: 1882
Kælenavne: Spurs, The Lilywhites
Stadion: White Hart Lane, London, England

2018/19 Tottenham Hotspur Stadium Away Kit

FORDELE

  • Dri-FIT-materiale holder dig tør og veltilpas
  • Åndbart Dri-FIT-materiale giver optimal ventilation
  • Raglanærmer og indlæg i siden giver bevægelsesfrihed
  • Ribkrave giver en tætsiddende, behagelig pasform
  • Replica-design med stolte holddetaljer